VIDEO: Kličkoval na silnici do Hodonína. Příčinu policisté brzy zjistili

ilustrační foto

HODONÍN – V úterý krátce po poledni přijali policisté na tísňové lince oznámení o kličkujícím autu na silnici I/55 z Břeclavi na Hodonín. Jeho řidič měl podle očitého svědka opakovaně najíždět na krajnici a poté zase až za středovou čáru a ohrožovat tak ostatní účastníky silničního provozu.

Policisté auto poblíž Hodonína dostihli a snažili se jej za použití majáků a výstražné sirény zastavit. Na to řidič nejdřív nereagoval a jel dál. Zastavit se jej podařilo až za chvíli. „Policisté za volantem našli muže, který na první pohled nebyl ve své kůži. Zkoušky na alkohol i drogy vyšly negativně, přesto řidič byl malátný a zmatený. Na dotaz policistů k jeho zdravotnímu stavu uvedl, že je diabetik a je mu pravděpodobně z tohoto důvodu nevolno,“ popsal policejní mluvčí Petr Zámečník. Policisté proto přivolali sanitku, která muže odvezla k hospitalizaci do nemocnice. Při šetření události také vyšlo najevo, že tento muž má platný zákaz řízení za předchozí jízdu pod vlivem alkoholu. „Tímto případem a jeho právní kvalifikací se policisté dále zabývají. I přes tuto riskantní jízdu, kdy několikrát hrozil střet s protijedoucím vozidlem, se vše obešlo bez vážných následků,“ dodal mluvčí Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.