Motorkář, který ujížděl policistům, byl nenapravitelný recidivista. Teď už sedí ve vazbě

ilustrační foto

BRNO – Minulý týden jsme psali v článku o tom, jak  policisté v Řečkovicích zadrželi ujíždějícího motorkáře. Zadržený muž nyní skončil na vazbě. Stíhaný je hned pro dva trestné činy, obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ukázalo se totiž, že policistům neujížděl poprvé. Začátkem května jej chtěli policisté zastavit, když jej spatřili za volantem osobního vozu. Už v té době měl platný zákaz řízení. Před hlídkou ujížděl ulicemi Brna rychlostí převyšující 100 km za hodinu. Přestože jel vysokou rychlostí, vůbec mu nevadilo projet i mezi hřišti u SOS dětských vesniček v Medlánkách. Přitom v té době si zde hrálo na dvě desítky dětí s rodiči. Tehdy se mu podařilo před policisty zmizet. Všechno se mu ale připočítá. „Po pádu na motorce a jeho zadržení se totiž zjistilo, že muž má od loňského roku zákaz řízení. K tíži mu bude také to, že odmítl test na drogy, na motocyklu měl upravenou registrační značku z jiného stroje a motorka samotná byla před čtyřmi roky ukradená v Rakousku. Aby v trestné činnosti nemohl pokračovat, podali policisté státnímu zástupci podnět k návrhu vzetí do vazby a soud jej akceptoval,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.