Muži se opili a napadli zakročující policisty

Iluistrační foto: K. Bílková.

HAVÍŘOV – Bujarý večírek přijeli uklidňovat policisté během víkendu do místní části Havířova v Šumbarku. Skupina obyvatel rušila noční klid.

Na první pohled se zdálo, že účastníci pochopili domluvu policie, ale pochvíli se ukázalo, že tomu tak není. Dva z mužů byli stále agresivní a vulgární. Čtyřicetiletý muž se snažil dostat ke skupince osob stojících před domem, v čemž mu bránili policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Na výzvy 40letý muž nereagoval, naopak jeho agresivita stoupala. Muži zákona museli přistoupit k zajištění neurvalce. Ve chvíli, kdy ho policista začal poutat, vzpouzel se, kroutil se, škubal sebou a byl velmi vulgární. Nakonec musel být sveden na zem. Při zpětném zvedání zajištěný muž se prudce vytočil na bok a pokusil se policistu kopnout do hlavy,“ upřesňuje komisařka Zlatuše Viačková.

Starší, padesátiletý, muž vyběhl z domu proti zakročujícímu policistovi a pokusil se jej udeřit do hlavy. I tohoto muže policisté zadrželi a nasadili mu pouta. Oba zadržení nadýchali až 2,2 promile alkoholu v dechu.

Proti oběma mužům bylo zahájeno trestní stíhání, jsou obviněni ze spáchání přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Pokud budou uznáni vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody až na čtyři léta.