Vydejte se S kolem kolem Humpolce

Už tuto sobotu se můžete vydat S kolem kolem Humpolce. Foto: MěKIS Humpolec

HUMPOLEC – Už v sobotu se sjedou všichni cyklonadšenci z blízkého i dalekého okolí Humpolce, aby přesně ve 14.00 hodin odstartovali 13. ročník cyklozávodu/výletu S kolem kolem Humpolce. Organizátoři z Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci finišují s přípravami.

Pojedete po silnici, ale i lesem a po poli, čekají vás romantické výhledy, adrenalinové sjezdy, tajuplné lesní cestičky i úseky, kde možná trošku propotíte tričko. „Některé cesty pomalu zanikají, tak jsme v neděli dopoledne vyrazili s křovinořezem a trošku jsme je upravili, aby vás kopřivy nepálily do stehen. Čeká vás zelená dálnice,“ pochvalují si s úsměvem.

Do závodu se zatím prostřednictvím online formuláře zaregistrovalo 99 závodníků, což je podle organizátorů rekord v počtu online registrací. Do akce se totiž můžete přihlásit i v den závodu, na Horním náměstí od 9.00 do 13.30 hodin. „Při registraci dostanete mapku s oběma trasami, a můžete si je ještě před obědem v klidu prostudovat,“ doplňují organizátoři.

Stejně jako v předchozích ročnících se pojedou dvě trasy, první dlouhá cca 33 kilometrů, druhá o délce přibližně 18 kilometrů. Volit můžete mezi tempem závodníka a pohodáře. Závodníci měří síly v několika kategoriích – ženy, muži, senioři a junioři a pohodáři nezávodí, jedou jen tak pro radost.

Během odpoledne bude na náměstí připravený program dopravní prevence BESIP, a tak se můžete těšit na dopravní soutěže pro nejmenší cyklisty. Dospělí si zase vyzkouší “opilecké brýle”. Když si tyto brýle nasadíte, budete se cítit jako po požití omamných látek nebo alkoholu, a zkusíte si vaši rovnováhu a soustředění. Vyhlášení výsledků závodu a ocenění nejlepších proběhne v 16.30 hodin.