Bohumín pomůže Uničovu, pošle tam vysoušeče

Nakládání vysoučečů. Foto: L. Balcarová, MU Bohumín.

BOHUMÍN – Město se rozhodlo, že pomůže Uničovu, který byl zatopen při povodních. Do Uničova zašle deset vysoušečů v hodnotě 200 tisíc korun.

Dobrovolní hasiči z Bohumína dnes přivezou do Uničova desítku vysoušečů, které pomohou Uničovu zaplavenému vodou. Bohumín touto solidaritou nezapomíná na pomoc, která se mu dostala při záplavách v roce 1997 a 2010.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Uničovu je půjčujeme, na jak dlouho bude třeba. Počítáme s tím, že většina z nich se nám už nevrátí zpět. Nepřetržité vysoušení po povodních se většinou podepíše na jejich technickém stavu a nebudou už dál použitelné. Pokud se nám ale některé vrátí zpět, uskladníme je a v budoucnu mohou pomoci zase jinde. Bleskové povodně se nestávají každý den,“ upřesňuje místostarosta města Lumír Macura.

Darované vysoušeče pomohou nejen Uničovu, ale také okolním obcím, například Šumvaldu a Břevenci. Zapůjčení vysoušečů je nejrychlejší formou, jak pomoci.