Meteorologové vydali výstrahu: O víkendu udeří silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Návrat silných bouřek očekávají meteorologové během nadcházejícího víkendu. Zlínský kraj by měly zasáhnout v sobotu odpoledne, předběžná výstraha však platí i pro neděli. Doprovázet je budou přívalové deště a kroupy.

Bouřky zasáhnou celou republiku, přijít mohou i přívalové deště

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami, které přejdou přes celou republiku. Ve Zlínském kraji platí od sobotního poledne do půlnoci. „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 35 mm a kroupami,“ stojí ve výstraze.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. „Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ varují meteorologové.

Teploty se vyšplhají na 26 až 29 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, který v bouřkách přechodně zesílí.

V neděli se bouřky vrátí, předběžně platí výstraha

V neděli ráno očekávají meteorologové oblačno, místy přechodně i polojasno, ojediněle se mohou vyskytnout mlhy. Během dne zůstanou vysoké teploty kolem 22 až 26 °C a začne přibývat srážek.

Meteorologové vydali předběžnou výstrahu, která bude platit od nedělní deváté hodiny dopoledne do půlnoci. „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s krátkodobými úhrny kolem 40 mm a kroupami. Toto je předběžné varování, doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí,“ dodávají odborníci.