Milenka Havla léčila alkoholiky, meditovala v Barmě a nakonec o všem napsala!

Jitka Vodňanská je sice psycholožka, ale o svém životě dokonce napsala knihu Voda, která hoří. Byl totiž velmi pestrý. Krom toho, že se celý život věnovala alkoholikům a na klinice U Apolináře jim pomáhala zbavit se své závislosti, ani v soukromém životě to nebyla nudařka, přesto že ji v poslední době živí především meditace. Byla manželkou známého písničkáře Jana Vodňanského, ale lidi stejně nejvíce zajímá její vztah s exprezidentem Havlem. 

Jitka Vodňanská je přímočará žena a své názory prezentuje bez obalu. „Koronavirus strhl lidem masky a ty závoje, které si v běžném životě člověk nemůže dovolit odkrýt, protože by to nedal. Protože ten šrumec okolo potřebuje duši nějak vyztužit, ochránit obaly. Najednou se ale to všechno strhlo, takže například skončily mnohé milenecké vztahy. K milenkám se prostě nesmělo jít,“ dívá se na průběh a důsledky karantény z překvapivého úhlu známá psycholožka a psychoterapeutka Vodňanská.

Téměř celý svůj život zasvětila péči o závislé na alkoholu a jejich rodiny na klinice U Apolináře. Od 90. let se intenzivně věnuje meditacím a jejím technikám, kvůli čemuž procestovala téměř celou jihovýchodní Asii a v Barmě našla druhý domov, jak sama tvrdí. Byla manželkou básníka a písničkáře Jana Vodňanského, ale veřejnost ji vnímá spíše jako milenku Václava Havla. Jejich vztah jako i celý svůj barvitý život Vodňanská popsala v autobiografické knize Voda, která hoří, jež v době vydání znamenala nečekanou knižní senzaci. „On byl pořádný, a já jsem nepořádná. Pořád se vrtal do mých věcí, pořád mi chtěl něco uklízet,“ vzpomíná s úsměvem na vztah s českým prezidentem. Více se o zajímavé ženě Jitce Vodňanské dozvíte v Show Jana Krause ve středu v obvyklém čase. Zúčastnit se můžete i natáčení. Pro více informací se obraťte na TV Prima.