Od pondělí bude v Libereckém kraji pouze jedno odběrové místo pro PCR testování na koronavirus

LIBERECKÝ KRAJ – Krajská epidemiologická komise doporučila od 15. června provádět odběry PCR testy pouze v liberecké krajské nemocnici, a to vzhledem k příznivé epidemiologické situaci a k nízkým požadavkům na odběry PCR testů.

Odběrové místo pro samoplátce bude zřízeno v Krajské nemocnici Liberec při infekčním oddělení, v režimu 8:00 až 12:00 hodin v pracovní dny. Objednání bude možné na telefonních číslech 485 312 931, 778 421 599.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro vlastní potřeby si odběry ve svých nemocnicích budou organizovat samostatně Masarykova městská nemocnice Jilemnice, Nemocnice Jablonec nad Nisou a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Pro potřeby odběrů indikovaných pacientů praktickým lékařem či Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje, kteří mají vyšší rizikovost, budou tyto zajištěny spádovou páteřní nemocnicí v režimu 8:00 až 12:00 hodin v pracovní dny.

„Jsem rád, že se situace výrazně zklidňuje a všichni ředitelé páteřních nemocnic přistoupili na to, že jediné odběrové místo bude fungovat v Krajské nemocnici Liberec. Je to jasný signál, že v Libereckém kraji se všechno vrací k normálu,“ uzavřel náměstek pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.

Ilustrační foto