VIDEO: Muž chtěl skočit z AZ Toweru, naštěstí se nechal „ukecat“ policisty

ilustrační foto: Pixabay

BRNO – Svoji složitou životní situaci chtěl v Brně v pondělí po poledni vyřešit sebevraždou dvacetiletý mladík. Rozhodl se ukončit svůj život skokem z nejvyšší budovy v České republice AZ Toweru z výšky 90 metrů.

Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky se muži podařilo dostat se do nejvyšších pater budovy a překonat veškeré zabezpečení. Policisté se pokusili jeho úmysl zvrátit. Přitom museli přes okno vystoupit na otevřenou plochu ve 24. patře. Mladík seděl na římse s nohama přes okraj budovy. Policistovi se podařilo navázat s nešťastníkem kontakt a rozhovorem se snažil získat čas do příjezdu vyjednavače. V jednom okamžiku však mladík už sestoupil přes okraj římsy a zůstal stát na potrubí asi 90 metrů nad zemí. Vše už začínalo vypadat beznadějně. „Policistovi se však nakonec znovu podařilo upoutat pozornost muže a dokonce jej přesvědčit, aby se vrátil zpět. Při tom podal mladíkovi ruku a už ji nepustil. Tato extrémně nebezpečná akce tak naštěstí dopadla dobře,“ doplnil David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.