Krumlovský slunovrat otevře léto ve městě. Víme, na co se těšit

Český Krumlov (zdroj pixabay.com)

ČESKÝ KRUMLOV – Hudební smršť v podání několika orchestrů, sousedské slavnosti nebo odpoledne stylizované do atmosféry slunné Itálie. To všechno čeká obyvatele a návštěvníky Českého Krumlova o nadcházejícím víkendu. Krumlovský slunovrat letos nahrazuje Slavnosti pětilisté růže, které se nemohou uskutečnit z důvodu současných vládních opatření.

Vítání léta a návratu kulturního života do města bude třetí červnový víkend rezonovat Českým Krumlovem. Krumlovský slunovrat završí koncert skupiny Čechomor na českokrumlovském zámku. „Z nabitého programu si vybere každý, ať už milovník klasické hudby, sousedského setkávání, nebo ten, který raději sleduje dění kolem sebe od stolku s vychlazeným drinkem,“ zve do krumlovských ulic místostarosta Martin Hák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Sousedské slavnosti chystají obyvatelé a podnikatelé v Soukenické, Dlouhé a Hradební ulici. Plácek poslední zmiňované ulice se v sobotu 20. června promění v italské náměstíčko, kde se bude podávat občerstvení typické pro tuto zemi, hlavně pizza a zmrzlina. Pro děti i dospělé bude na náplavce připraven program plný zábavných her a večer tu bude hrát známý českobudějovický orchestr Metroklub Big Band.

Na hudební vlně se ponese už pátek 19. června. Na nádvoří Prelatury vystoupí českokrumlovský sbor Medvíďata, který si připomene 25 let od svého vzniku. Jezuitský sál Hotelu Růže se stane dějištěm Monteverdiho komorní opery Ballodelleingrate (Ballo nevděčnic). Den zakončí koncert na Křížové hoře, kdy hudebníci Pavel Barnáš (violloncelo) a Irena Pokorná (harfa) představí klenoty světové hudby.

Filharmonie na vorech, kakaový strunovrat a Čechomor na zámku

Na zcela unikátním místě bude koncertovat Jihočeská filharmonie, která v sobotu od 15 hodin odehraje Vivaldiho Čtvero ročních dob na vorech na řece Vltavě. Vory budou ukotvené před náplavkou u restaurace Café Retro.

Neděli 21. června odstartuje vtipně nazvaný koncert Kakaový strunovrat Krumlovského komorního orchestru v Seminární zahradě, swingovými rytmy bude pokračovat orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově Krumzušband a celý víkend zakončí velkolepý koncert skupiny Čechomor na druhém nádvoří českokrumlovského zámku. Hosty koncertu budou sourozenci Alex a Maxim Šestákovi a Ondřej Ruml. V těchto dnech uplyne také přesně dvacet let od prvního vystoupení Čechomoru v Českém Krumlově. „Exkluzivní vystoupení této legendární kapely jsme pojali jako poděkování zdravotníkům a dobrovolníkům za jejich obětavou práci,“ říká Martin Hák.