Služební pes prchajícího motorkáře vypátral

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Policejní hlídka projížděla krátce před půlnocí Řícmanicemi. Její pozornost upoutal projíždějící motocykl, kterému nesvítilo zadní světlo.

Řidič na pokyn hlídky reagoval zastavením, ale pak začal ulicemi vesnice ujíždět. To se mu také v první fázi povedlo. Policisté ale pátrání po ujíždějícím mladistvém řidiči motocyklu nevzdali a dojeli ho. Motorkář proto vjel do lesa, kde ale nedokázal dále pokračovat v jízdě. Motorku položil na zem a utekl. Policisté si k pátrání v lesním porostu přivolali služebního psa. „Ten vypracoval stopu a po krátké době mladíka ukrytého v křoví vypátral. Mladý motorkář důvod k ujíždění rozhodně měl. Jednak není držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu, a dále na motorce byla umístěna registrační značka z jiného stroje. Řidič měl také pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj ukázal hodnotu 0,45 promile,“ vyjmenoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.