Další auto se v Brně po srážce přetočilo přes střechu

zdroj: Policie JMK

BRNO – Krátce před polednem zkomplikovala srážka dvou vozidel provoz na brněnské Porgesově ulici. Jen po pár metrech po výjezdu z Husovického tunelu totiž dosud z nezjištěných příčin narazil šofér nákladního vozidla do souběžně jedoucího osobního automobilu.

V důsledku srážky odmrštěné vozidlo narazilo do betonových svodidel a několikrát se přetočilo přes střechu. Po vážně vypadající nehodě zůstali ve zničené škodovce tři zranění lidé. Z toho dva starší muže museli zdravotníci převést na ošetření do brněnské nemocnice. „Všichni účastníci se zranili lehce. Dva jsme ošetřili a převezli k lékařům. Poslední zůstal na místě, toho jsme pouze poučili, jak se má chovat, kdyby se mu udělalo nevolno,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Dechové zkoušky na přítomnost alkoholu byly u řidičů negativní. „Jako jedna z nejpravděpodobnějších příčin vzniku dopravní nehody se jeví, že se šofér nákladního vozidla plně nevěnoval řízení. Avšak přesná příčina vzniku dopravní nehody bude předmětem dalšího šetření dopravních policistů,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Od pondělí je to už druhá nehoda, která se stala v Husovickém tunelu. V pondělí ráno v něm opilý řidič převrátil auto.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.