Německá policie pátrá po třech českých podvodnících. Znáte je?

LIBERECKÝ KRAJ – Policejní ředitelství v saském Görlitz pátrá po třech česky mluvících osobách, které jsou podezřelé z podvodu. Z německých bank vylákali 12,5 tisíce euro. Němečtí policisté žádají veřejnost o spolupráci. Neznáte tyto podvodníky?

Němečtí policisté pátrají po třech osobách, které se od června 2018 do ledna 2019 pokusily podvodným jednáním získat finanční prostředky z bankovních ústavů. „V šesti případech se dva muži a jedna žena, nezávisle na sobě, pokusili ve městech Görlitz, Heidenau, Kamenz a Dresden pomocí padělaných českých občanských průkazů získat výběrem z firemních kont finanční částky, přičemž ve třech z těchto událostí se jim to také podařilo a způsobili škodu v hodnotě 12 500 euro,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský. Osoby se vydávaly za zplnomocněné k nakládání s firemními konty nebo za jednatele českých firem, hovořily česky.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Podezřelá žena na počátku listopadu 2018 v pobočce spořitelny ve městě Heidenau podvodným jednáním neoprávněně získala částku 2 500 euro. Dva muži společně v prosinci roku 2018 získali ve dvou pobočkách spořitelny ve městě Kamenz vždy po pěti tisících euro.

Muž s krátkými vlasy se objevil ještě v dalších třech peněžních ústavech, ale tady vždy vyšlo podvodné jednání najevo a k výběru hotovosti nedošlo. Tyto pokusy provedl nejprve v polovině měsíce června 2018 v pobočce německé banky v Görlitz, na počátku listopadu 2018 se pokoušel vybrat další peníze ve spořitelně v Heidenau. Muž byl spatřen také v drážďanské pobočce spořitelny na počátku ledna 2019, kde se pokoušel získat další finanční hotovost.

  • Podezřelá žena byla ve věku mezi 30 a 40 lety. Měla dlouhé tmavé vlasy se zesvětlenými konečky. Na sobě měla brýle s tmavými obroučkami, džíny s bílým opaskem, černobílou tašku, hnědé kozačky a hnědou bundu. Kromě toho měla na pravé ruce dva prsty v dlaze a zavázané obvazem.
  • Jeden z podezřelých mužů měl velmi krátké vlasy a plnovous. Byl ve věku mezi 35-45 lety.
  • Jeho pravděpodobný komplic byl ve věku 40-50 let a měl dlouhé, řídké hnědé vlasy a k tomu nosil tmavé brýle.

„Kriminální policie vyšetřuje tyto události jako podvody. Na žádost Státního zastupitelství v Görlitz rozhodl soud v Görlitz o zveřejnění pátrání po neznámých pachatelích současně se zveřejněním jejich fotografií z bezpečnostních kamer,“ dodal mluvčí Robovský.

Němečtí policisté žádají případné svědky, aby se přihlásili na operačním středisku Policejního ředitelství Görlitz na telefonním čísle: +49/ (0) 3581 468 – 100 nebo na kterékoli služebně saské policie. Poznáváte-li osoby na fotografiích, můžete také využít linku 158 nebo kteréhokoli obvodního oddělení Policie České republiky.

Foto: Polizei Sachsen