Devět lidí s covidem z domova v Litovli je v nemocnicích. V Olomouckém kraji se k dnešku nakazilo 850 lidí

OLOMOUCKÝ KRAJ – Po nezvykle vysokém nárůstu nemocných s onemocněním covid–19 z minulého týdne, kdy se objevilo nové ohnisko nákazy v pobočce Domova pro seniory Červenka v Litovli, se v tomto týdnu nárůst onemocnění v Olomouckém kraji stabilizoval. Za poslední týden přibylo jen 25 lidí s prokázaným onemocněním novým typem koronaviru.

V domově pro seniory Červenka, oddělení v Litovli byla k dnešnímu dni podle jeho ředitele Josefa Pisky prokázána nákaza u 20 klientů a 7 zaměstnanců. 9 seniorů je momentálně hospitalizováno v nemocnicích, jejich stav je středně těžký až velmi vážný. Není zřejmé, jak se nákaza do domova pro seniory dostala, klienty mohl na kazit některý ze zaměstnanců, ale stejně tak to mohl být i příbuzný, protože po 25. květnu byly umožněny návštěvy a někteří klienti pobývali mimo zařízení. V domově pro seniory byla přijata protiepidemická opatření, aby se nákaza dále nešířila. Návštěvy jsou znovu až do odvolání zakázány. „Testování klientů a zaměstnanců je domluveno na čtvrtek 18. 6. 2020. Na základě výsledků budou ve spolupráci s KHS Olomouc provedena další opatření nebo rozvolnění.Další testování bude v příštím týdnu předběžně 23. 6. 2020 dle nařízení KHS Olomouc,“ uvedl Piska.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle Ministerstva zdravotnictví je k dnešnímu dni v Olomouckém kraji 850 lidí s prokázaným onemocněním covid-19, za poslední týden přibylo 25 nových případů. Podle hygieniků se z tohoto onemocnění uzdravilo již 699 pacientů. 18 pacientů s bydlištěm v Olomouckém kraji s tímto onemocněním zemřelo, to znamená, že za posledních týden nezemřel žádný nový pacient. V celorepublikovém srovnání je v počtu nakažených Olomoucký kraj stále na čtvrtém místě po Praze, Moravskoslezském a Středočeském kraji. Co do počtu nakažených na 100 000 obyvatel připadá podle Ministerstva zdravotnictví 134,49 nakažených, více nakažených na 100 000 obyvatel je v Praze, Moravskoslezském a Karlovarském kraji.