Nehoda auta a dodávky uzavřela hlavní tah mezi Vsetínem a Vizovicemi

Foto: HZS Zlínského kraje

VSETÍNSKO – Dlouhé kolony se táhly po hlavní spojnici I/69 mezi Vizovicemi a Vsetínem. Dopravní komplikace způsobila nehoda mezi osobním autem a dodávkou v Rokytnici. Během vyprošťování zraněného řidiče zažili hasiči dramatické chvilky, z auta totiž začal stoupat kouř.

K nehodě došlo včera ve vsetínské části Rokytnice  krátce po jedné odpoledne. „V dodávce cestoval otec s dcerou, kteří v autě vezli velké množství papíru. Ve druhém vozidle jel řidič sám. Toho hasiči museli vyprostit z vozidla ven,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zásah vsetínských hasičů se ale nenadále zkomplikoval. „Dramatické chvilky pro hasiče i samotného řidiče začaly v okamžiku zahájení vyprošťování, kdy ve vozidle zpod sedačky řidiče začal stoupat štiplavý dým. Hasiči ihned začali vozidlo prohledávat a zjistil, že muž v autě převážel litrovou láhev kyseliny chlorovodíkové, která praskla. Hasiči okamžitě použili k odvětrání auta přetlakovou ventilaci a s využitím páteřové desky rychle muže vytáhli ven na čerstvý vzduch,“ popsala Javoříková. Všichni účastníci nehody skončili v péči záchranářů.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. „Taktéž došlo k velkému úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem. Nakonec pomohli s odtažením vozidel mimo komunikaci,“ uvedla Javoříková.

Zásah zkomplikoval dopravu na hlavním tahu. Silnice musela být zcela uzavřena a tvořily se dlouhé kolony.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje