Chystá se modernizace sportovišť, město vyhlásí užší architektonickou soutěž

Foto lokality, na jejíž modernizaci bude vyhlášena soutěž. Zdroj: Městský úřad Krnov.

KRNOV – Město v roce 2020 má v plánu vyhlásit užší architektonickou soutěž na revitalizaci prostor v okolí sportovních zařízení.

Město má v plánu propojit tři stadiony, a to sice fotbalový stadion, zimní stadion a atletický stadion. V okolí se nachází také sokolovna a tenisové kurty, volejbalové hřiště a další sportoviště.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Náklady na revitalizaci veřejných prostor se odhadují na 35 milionů korun, architektonická soutěž ověří, zda tento odhad je reálný. Pokud by se ukázalo, že nejlepším řešením parkování v lokalitě je vybudování parkovacího domu, investice bude výrazně vyšší,“ dodává tisková mluvčí Krnova Dita Círová.

Architektonickou soutěž bude administrovat ateliér MOBO Studio. Novou podobou a modernizací sportovišť by se měl vyřešit, krom nové podoby lokality, především problém s nedostatkem parkovacích míst. Následuje mapka lokality, která má být zmodernizována.