Titul Cykloměsto roku se vrací do Otrokovic

Ilustrační foto

OTROKOVICE – V rámci výzvy Do práce na kole rozhodovali účastníci i členové komise z řad pořadatelů o udělení titulu Cykloměsto 2020. Po dvou letech se prvenství v této kategorii vrátilo do Otrokovic. Kromě titulu město získalo také servisní cyklostojan Scandic, který budou moct využít nejen cyklisté.

Cykloměstem roku se stávají ta města, která se snaží komplexně a progresivně rozvíjet infrastrukturu pro chodce a cyklisty. O vítězi rozhodovali účastníci kampaně Do práce na kole prostřednictvím dotazníku, který zohledňoval podmínky pro chodce a cyklisty a jejich spokojenost. Slovo měla i odborná komise z řad organizátorů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vítězství Otrokovic bylo slavnostně vyhlášeno ve středu v Praze. Titul se tak po dvou letech vrátil „domů“, v předchozím roce jej získal Rožnov pod Radhoštěm. „Prvenství Otrokovic pro mě bylo velice příjemným překvapením. Uvědomuji si, že je to především díky tomu, že lidé cykloinfrastrukturu hojně využívají a že budovat ji má smysl. Děkuji nejen účastníkům Do práce na kole, ale také naší cyklokoordinátorce Renátě Krystyníkové a všem lidem, kteří využívají dopravu takzvaně na vlastní pohon celoročně,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková, která se zapojila do všech deseti ročníků květnové kampaně.

Spolu s titulem město získalo servisní cyklostojan Scandic od firmy Cyklohub, který budou moct využít obyvatelé i turisté z okolí. „Stojan může nejenom pomoci z nesnází v případě defektu na kole, ale může ušetřit spoustu peněz. Díky servisnímu stojanu si cyklisté mohou sami seřídit brzdy, dotáhnout pedály, vyměnit duše či plášť a dofouknout kola prostřednictvím integrované pumpy s manometrem. A netýká se to pouze jízdních kol, ale samozřejmě také koloběžek, handbiků, kočárků či invalidních vozíků,“ přiblížila mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Nyní město zvažuje vhodné umístění stojanu. „Budeme zohledňovat atraktivitu místa na trase cyklistů, četnost cyklistů a lokalitu s nízkým rizikem vandalismu,“ dodala cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková.