Vyletíte do povětří, vyhrožoval včera anonym šumperské škole

ŠUMPERK – Včera krátce před desátou hodinou dopoledne dostala policie oznámení, že na telefonním záznamníku šumperské školy zanechal neznámý pachatel výhružku, že škola vyletí do povětří. Policisté ihned vyrazili na místo a školu evakuovali. Celou školu a přilehlou zahradu pak se speciálně vycvičenými psy prohledali.

„Dnes krátce před desátou hodinou dopoledne jsme přijali oznámení, že prozatím někdo neznámý zanechal na  telefonním záznamníku jedné z pracovnic Střední školy, Základní školy a Mateřské školy v Třebízského ulici vzkaz, že vyletí do povětří,“ uvedla včera policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Policisté ihned vyrazili na místo a evakuovali asi tři desítky dětí a pětadvacet zaměstnanců. Celou budovu a přilehlou zahradu pak společně s kynology  a psy speciálně vycvičenými k vyhledávání výbušnin prohledali. Žádný výbušný předmět nebyl nalezen a nikdo nebyl zraněn. Policie věc dále vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .