Zkrocení požáru plynových nádrží v Těšíně zabralo hasičům celý den

Foto: HZS MSK - Požár nádrží na LPG v Českém Těšíně nechávají hasiči řízeně dohořet zatímco jsou ukryti za autocisternu kvůli riziku exploze

TĚŠÍNSKO – Deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo od časného čtvrtečního rána v Českém Těšíně u požáru dvou nadzemních zásobníků na zkapalněný propan butan (LPG). Nádrže se nachází v blízkosti čerpací stanice pohonných hmot a hasiči je museli nechat kontrolovaně dohořívat. Nádrže však byly v pondělí doplněny na osmdesát procent svého objemu a doba vyhoření se tak bohužel protáhla v řádu několika hodin.

„Během zásahu nebyla vyloučena možnost exploze, proto byla přilehlá část Karvinské ulice až do bezpečného uhašení uzavřena,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že hasiči se ukrývali před možnou explozí za auty s vodními cisternami, nebo okolními budovami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Operační středisko přijalo hlášení o požáru už ve čtyři hodiny ráno. Do akce bylo okamžitě nasazeno pět jednotek hasičů Moravskoslezského kraje a dalších pět jednotek dobrovolných hasičů z Karvinska.

Zásah začal ochlazováním zásobníků třemi proudy vody. Z nedaleké ubytovny musela také být evakuována desítka osob a dalším lidem v okolí bylo doporučeno, aby se k místu požáru nepřibližovali. „Naštěstí se v kritické vzdálenosti od požáru nenachází bytové ani rodinné domy,“ řekl dále Kůdela.

Teplotu hořících zásobníků LPG hasiči kontrolovali za pomocí termo kamery. Ta umí také detekovat výšku hladinu zkapalněného plynu v nádržích. Mluvčí Moravskoslezských hasičů nakonec redakci prozradil, že Policie ČR na místě zadržela podezřelého muže, který by mohl mít požár na svědomí.

Video ze zásahu si můžete prohlédnout tady: https://youtu.be/LhpKfUwOeWk