V Liberci bude opět možné pronajmout si parkovací místo

LIBEREC – Liberečáci budou mít od října opět možnost pronajmout si parkovací místo výhradně pro své auto. Systém vyhrazených parkovacích stání radnice v minulém roce zrušila, nyní tento krok přehodnotila a připravuje obnovení systému. Změní se však ceny a vydávání souhlasných stanovisek bude v lokalitách více regulováno.

„V radě města jsme schválili záměr se k této praxi vrátit. Nyní musíme zpracovat aktualizaci vyhlášky a tu předložíme do zastupitelstva města v září. Teprve po schválení zastupitelstvem bude možné žádat a vydávat souhlasy k vyhrazeným stání se značkou P réservé,“ uvedl náměstek primátora Jiří Šolc. Město proto žádá zájemce, aby s případnými žádostmi počkali do aktualizace a nabytí účinnosti obecně závazné vyhlášky. „Vyhláška bude v platnosti pravděpodobně od října letošního roku,“ doplnil.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Dříve na některých parkovištích kvůli velkému množství značek nezůstávalo moc míst pro ostatní vozy. Tomu chce město zamezit. Žádosti bude město posuzovat individuálně vždy tak, aby v dané lokalitě zůstala převážná část nevyhrazených míst. Záměr proto počítá také se zvýšením sazby za vyhrazená místa. Za vyhrazené stání v zóně A (centrum) zaplatí řidiči nově 35 tisíc korun za rok, v zónách B a C (sídliště a ostatní) nově 20 tisíc korun za rok.

„Vybrané peníze přitom chceme ukládat do speciálního fondu. Příjmy budou využity na vybudování nových parkovacích míst v dané lokalitě,“ dodal náměstek Šolc.

Ilustrační foto