Tragická nehoda v Židenicích: dodávka srazila chodce

ilustrační foto

BRNO – V neděli o půl páté ráno došlo k tragické dopravní nehodě v ulici Otakara Ševčíka v Židenicích. Devětačtyřicetiletý chodec na místě zemřel, osmatřicetiletá chodkyně byla transportována ve vážném stavu do nemocnice.

Třiašedesátiletý řidič dodávky jel ve směru z centra a na přechodu srazil dvojici chodců, která mu vběhla do cesty z levé strany. Jeho snaha vyhnout se střetu už byla marná. Přechod v době nehody nebyl řízen světelnou signalizací. Jako první se k nehodě dostali brněnští strážníci. Ležícímu muži poskytoval srdeční masáž řidič a jeden ze strážníků ho proto ihned v první pomoci zastoupil. Několik vozidel záchranné služby přivolaných řidičem dorazilo ihned a posádky se začaly věnovat dýchající ženě s poraněnou hlavou. Ani přes usilovné dvacetiminutové úsilí hlídky a záchranářů nebylo bohužel možné přivést muže zpět k životu. „Muž utrpěl poranění neslučitelná se životem. Těžce zraněnou zaintubovanou ženu jsme po ošetření na plicní ventilaci převezli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Bohunicích,” sdělila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. „Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Další okolnosti nehody jsou předmětem šetření policistů brněnského dopravního inspektorátu. Opakovaně upozorňujeme, že i když nejsou reflexní prvky v obci povinné, mohou výrazně zvýšit viditelnost chodců a pomoci tak řidičům rozeznat včas řidičům možné nebezpečí,“ upozornil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: MP Brno