3. ročník Rožnovské seniorské karty je spuštěn

Zdroj: město Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnovská seniorská karta neboli ROSENKA je u seniorů v Rožnově čím dál víc populární. 2. ročník končí 30.6, proto si zájemci mohou vyzvednout kartu pro 3. ročník od dnešního dne na Městském úřadě.

Majitelé si můžou novou kartu obstarat po předložení občanského průkazu a karty z 2. ročníku. Karty se vydávají do 3. 7. Úřední hodiny jsou pondělí a středa 8-11 a 12-17, úterý, čtvrtek a pátek 8-11 a 12-14 hodin. Kromě Rosenek budou seniorům vydávány i Seniorské obálky. Rosenka funguje od roku 2018 a klade si za cíl udržet seniory aktivní, pečuje o jejich zdraví a snaží se je zapojit zpět do života.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Seniorská obálka je tiskopis pro seniory, kteří bydlí ve svém domácím prostředí. Řeší krizové situace týkající se zdravotního stavu pacienta. „Vyplněný tiskopis pro případ naléhavé pomoci byl měl senior umístit v plastikovém obalu na viditelné místo v domácnosti. Může to být třeba lednice nebo vnitřní strana domovních dveří,“ řekla Hana Cábová z odboru strategického rozvoje a plánování. Na kartě lze najít osobní údaje, údaje o lécích či onemocnění a kontakt na blízkou osobu. Kromě toho nabízí obálka také různé slevy na vstupné a kulturní akce, masáže nebo zdravotní cvičení, slevy na občerstvení, potravinové doplňky nebo brýlové obruby. Jednou ze služeb je také Senior taxi.