Dvojice zlodějů ukradla z loděnice v Otrokovicích kánoi. Chtěli si natrhat černý bez

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Třiadvacetkrát trestanému recidivistovi z Otrokovic se zachtělo květů černého bezu kvetoucího podél řeky. Aby se k nim dostal, rozhodl se s kamarádem ukrást z loděnice kánoi. Za krádež se může do vězení vrátit na další tři roky.

Čtyřiačtyřicetiletý muž se se svým o dva roky mladším kamarádem vydal koncem května na květy černého bezu, které chtěli následně prodat. Kánoi s vesly si „opatřili“ během noci v loděnici v Otrokovicích, nasedl do ní mladší z mužů. „Po pár metrech plavby zastavil, loď uvázal ke keři a ráno se k ní společně vrátili. To už ale její odcizení zjistila žena, která k loděnici přišla. Oba muže zastavila opodál, zanedlouho na místo přijeli strážníci i policisté, kteří oba muže zadrželi,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Oba nejdřív tvrdili, že si loď jenom půjčili. Zakrátko se ale přiznali ke krádeži i k jejímu motivu.

Staršího z mužů propustili z vězení teprve 7. května. „Odsouzený byl za stejnou trestnou činnost, z níž je nyní opět podezřelý. Proto mu nyní hrozí další trest odnětí svobody,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Třiadvacetkrát trestaný recidivista by si tentokrát mohl ve vězení pobýt až na tři roky. „Jeho kamarádovi potom ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ dodala Kozumplíková.