Opilý muž řádil večer na ulici, nakonec ohrožoval i hlídku. Skončil proto v poutech

Ilustrační foto.

BRNO – Převrácené popelnice a poškozené vchodové dveře, to je jen malý výčet toho, co spáchal opilý muž v Botanické ulici. Několik svědků proto zavolalo na tísňovou linku městské policie.

Strážníci muže vypátrali v Dřevařské ulici a nařídili mu, aby nikam neodcházel, dokud nezmapují rozsah škod. „Muž ale nedbal na jejich prosby a začal cloumat plotem. Nereagoval ani na výzvy, aby toho nechal,“ popisuje případ tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Poté chytil jednoho ze strážníků za rameno. Hlídka jeho počínání vyhodnotila jako pokus městskému policistovi ublížit, proto muže omezila na osobní svobodě a spoutala ho.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

 

Při obhlížení škod hlídka našla převrácené popelnice, které vrátila na své místo. Ostatní nádoby s odpadem uklidili obyvatelé. Dveře, do kterých opilec tloukl, naštěstí poškozené nebyly. Kvůli ověření na místo dorazila republiková policie, které muž nadýchal 2 promile alkoholu v krvi. Výtržník se bude zpovídat u správního orgánu z podezření na znečištění veřejného prostranství a neuposlechnutí výzvy úřední osoby.