Sjížděl s dětmi rozvodněnou řeku, člun se převrátil

Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Riskantní sjíždění řeky u Frýdku-Místku nedopadlo dobře, jedno z dětí bylo nalezeno bez známek života.

Policisté byli včera k večeru přivoláni k případu převráceného člunu na řece Morávce, kterou měl v nafukovacím člunu sjíždět otec se dvěma mladistvými dětmi. Dobrodružství začalo v obci Dobrá, bohužel, člun se ale převrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záchranářům se podařilo jedno z dětí nalézt na břehu řeky Morávky, zatímco druhé dítě s otcem unášel proud směrem do Frýdku-Místku.

„Všechny tři osoby si převzali zdravotníci. Policisté spolupracovali také s hasiči. V první chvíli nebylo zřejmé, zda se na vodu nevydalo více člunů či osob. Do této chvíli se uvedené nepotvrdilo, nicméně policisté i nadále ověřují informace,“ upřesňuje tisková mluvčí Soňa Štětínská z Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje.

Bohužel, mladší z dětí, osmiletá dcera, byla posléze nalezena po proudu řeky u Frýdku-Místku bez známek života. Otec se dvěma dětmi řeku sjížděl, i přesto, že byla rozvodněna. V současnosti policie prošetřuje a vyhodnocuje okolnosti události.