Vodáci se vydali sjíždět rozvodněnou Vsetínskou Bečvu. Jeden z nich utonul

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Čtveřice vodáků se dnes vydala na rozvodněnou Vsetínskou Bečvu v kánoích. Pod splavem v Hovězí na Vsetínsku se loď s dvěma muži převrátila a začali se topit. Jeden z nich hazard nepřežil.

Tři muži a jedna žena ve středním věku se dnes odpoledne vydali na dvou kánoích po Vsetínské Bečvě. „Když připluli krátce po půl páté k jezu v Hovězí, vyhodnotili, že bude bezpečnější jez obejít. Kánoe přenesli po břehu a nastoupili na ně až pod jezem,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dva muži se po nasednutí vrátili s kánoí kousek blíž k jezu. „Když se přiblížili, proud je vtáhl, do kánoe se jim nabrala voda, převrátili se a začali se topit. Na místě se osádce z druhé kánoe podařilo vytáhnout ven jednoho z mužů, kterého odvezla záchranka do vsetínské nemocnice,“ popsala Javorková.

Druhého muže se podařilo policistům společně s hasiči a záchrankou vytáhnout z Bečvy až dva a půl kilometru od místa. „Vzhledem k jeho vážnému stavu přiletěl na místo vrtulník. Záchranáři se pokoušeli muže oživovat, ovšem neúspěšně. Muž zemřel,“ uvedla Lenka Javorková.

Okolnosti tragédie vyšetřují vsetínští kriminalisté. „Doporučujeme, aby lidé zvážili, jestli je vhodné a bezpečné se v těchto dnech na rozvodněné řeky vydávat,“ varovala Javorková.