Nedostal zaplaceno za práci, došel si pro výplatu s mačetou

CHRUDIMSKO – Protipandemická opatření v celém světě zkomplikovala situaci i příjmy nejednomu člověku a podobně je na tom 43letý muž, který údajně nedostal výplatu za provedenou práci v zahraničí.

Při uzavření hranic zůstal pracovně v Mexiku, jeho „zaměstnavatel“ sídlící v Chrudimi mu měl zajistit cestu do Francie, ale tam už prý byla vzájemná komunikace s vedením složitá. Díky transferu se na vlastní náklady dostal domů, ale to všechno rozvířilo spory se zadavatelem práce.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Minulý týden se měl dostavit do sídla firmy, požadovat vysvětlení i peníze. Jelikož se s ním dle jeho slov nikdo moc nebavil, ve zlosti poničil reklamní tabule a s mačetou v ruce se rozběhl proti osádce motorového vozidla Škoda Superb, do kterého silou udeřil,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Maturová. Škoda na vozidle a reklamních poutačích je nyní vyčíslena na částku 40 tisíc korun. Za své běsnění strávil čas v policejní cele a na chrudimském policejním oddělení.

„Ač je dle jeho slov v nepříjemné životní situaci a chybí mu 150 tisíc korun, uvědomuje si, že ho nic neopravňuje k tomu, aby poškozoval věci, vyhrožoval újmou na zdraví a dopouštěl se výtržnictví. Za jeho jednání mu nyní hrozí až tříleté vězení. Svého jednání lituje, důvody vazby shledány nebyly, o vině a trestu bude i tak rozhodovat soud,“ dodala mluvčí Maturová.

Foto: Ilustrační a Policie ČR