Zažijte nejkrásnější pohled na svět z velbloudího hrbu

Velbloudí farma Záhostice. Zdroj: velbloudi.cz pro novinykraje.cz

V jihočeské obci Záhostice nedaleko Chýnova můžete navštívit rodinnou velbloudí farmu. Nemusíte se jen dívat přes plot, můžete se s tímto majestátním zvířetem procházet nebo na něj nasednout a svézt se.

Co vás na farmě čeká?

Chcete si velbloudy pohladit a dozvědět více o jejich životě? Zlákala vás návštěvna velbloudí farmy? Nemusíte za nimi jezdit do dalekých krajin. Tato podivuhodná zvířata žijí na rodinné farmě v Záhosticích. Mějte ale na paměti, že není otevřena neustále. Přijet můžete během otevírací doby (není nutné se rezervovat). Pokud ovšem máte zájem o nabídku programů, je třeba si předem sjednat termín.

Návštěva farmy

V programu „Návštěva farmy” na vás čeká komentovaná prohlídka, při které se seznámíte se zázemím a denním režimem na farmě, dozvíte se o výživě velbloudů, o chovu i o základním výcviku nebo také o tom, jak dokáží velbloudi přežít náročné podmínky v poušti. Setkáte s velbloudy různého věku, od mláďat po důchodce, zvířata chovná i nechovná, kopající i kousající. Můžete je hladit, vodit na vodítku a vnímat přímý kontakt se zvířetem. Součástí programu je i povídání o lamách.
Po návštěvě farmy budete určitě odcházet s pocitem, že velbloud je vlastně úžasný parťák pro život, kamarád s mazlivou a citlivou povahu, prostře zvíře vymyšlené k dokonalosti.

Expedice s velbloudy

Troufáte si na 3,5 km putování s velbloudy? Tak si rezervujte program „Expedici s velbloudy”, při které určitě posílíte své sebevědomí, potlačíte strach z velikého zvířete a zůstanete v klidu i v lehce stresujících situacích. Budete se cítit skvěle. Velbloudi vám zvednou náladu a zjistíte, že je to úžasný společník pro život.
Na farmě vám přidělí pro vás vhodného velblouda. Ale nečekejte, že s ním ihned vyrazíte na cestu. Zvíře je třeba vyčesat, nasadit ohlávku a připnout vodítko. Teprve poté se s průvodkyní společně vydáte na toulku přes pastviny, lesem, loukou i kolem pole. Velblouda povedou dvě osoby, ne vždy totiž chce toto vznešené zvíře poslouchat. Při vycházce se dozvíte, kdy velbloudi plivou, kolik mají prstů, zda jim je v zimě zima nebo jestli jim v hrbech šplouchá voda a další nepřeberné množství informací. A na závěr vašeho putování se na velbloudovi krátce svezete.

Místo

Jihočeský kraj, okres Tábor, Chýnov – Záhostice

GPS velbloudí farmy: 49.4003744N, 14.8131456E

Parkování je možné před areálem.

Kontakt

Velbloudí farma Záhostice
Žaneta Krátošková
Záhostice 38, 39155, Chýnov
tel.: + 420 774 221 368
e-mail:
velbloudi.cz@seznam.cz
www.velbloudi.cz

Otevírací doba

květen, červen: čtvrtek – neděle 13:00 – 17:00 hodin
červenec, srpen: středa – neděle 13:00 – 17:00 hodin

Bližší informace o rezervaci a ceníku na webových stránkách Velbloudí farma Záhostice.