Další prodejce nelegálního masa byl odhalen, tentokrát na Semilsku

LIBERECKÝ KRAJ – Veterinární inspektoři Státní veterinární správy v Libereckém kraji takzvaným kontrolním nákupem odhalili v minulých dnech chovatele z Troskovic v okrese Semily, který neoprávněně nabízel jehněčí maso a masné polotovary z něho vyrobených.

Konkrétně se jednalo o jehně připravené k rožnění o hmotnosti 16 kg a 1 kg jehněčích klobás, které byly nabízeny prostřednictvím sociálních sítí. Maso pocházelo z jehňat poražených v hospodářství chovatele a zvířata tedy nebyla před ani po porážce a vyšetřena veterinárním inspektorem. „Takto získané maso a výrobky není možné uvádět do oběhu a nelze na ně pohlížet jako na maso či výrobky z hlediska zdraví lidí bezpečné a zdravotně nezávadné,“ komentoval tiskový mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

V chovu byly dále zjištěny závady při nakládání s odpady (vedlejšími živočišnými produkty), které při porážce a výrobě vznikají. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení, výše sankce za uvedená porušení zákona může dosáhnout až jednoho milionu Kč.

Foto: SVS