Matonoha opustil Benešovou! Odjel s dcerou na týden do Chorvatska

Lucie Benešová coby seriálová Róza ze Slunečné, zůstala v novém domě, který si s manželem Tomášem Matonohou nedávno pořídili, sama.  Její drahá polovička totiž vyrazila s nejmladší Larou na týden k moři do Chorvatska a tak Lucce zůstala jen starost o patnáctiletého puberťáka Štěpána. Se dvěma staršími potomky se pak chystá zapařit! 

Lucie Benešová volnější týden ocenila. Být totiž maminkou čtyř dětí, hrát v nejoblíbenějším seriálu dnešní doby, kterým seriál Slunečná bezesporu je, a k tomu mít další pracovní aktivity, to chce tedy pořádnou páru!  „Nejmladší Lara odjela s tatínkem na týden do Chorvatska. Jsem tady sama s patnáctiletým puberťákem Štěpánem a pak mám dva dospěláky, tak s těmi půjdu na pivo. Líto mi to není, mám hodně práce, sesypalo se toho teď najednou víc, tak jsem ráda, že si to vyzobu sama, a nemusím se ještě k tomu starat o děti. Společně pojedeme na týden někam u nás na dovolenou.“

Lucka si ale i v nabitém programu udělala čas na dobrou věc. S kolegy ze Slunečné s Romanem Tomešem a Alicí Bendovou, vyrazili se zásobami z Penny Marketu na pomoc potřebným, konkrétně matkám s dětmi v nepříznivé sociální situaci v azylového domě Berounka. Z potravinové banky jim dovezli dárky a jídlo. „Mám velkou radost, že jsme udělali dobrý skutek, těch není nikdy dost,“ svěřila se hned ve skladech Lucie, pro kterou to byla nová zkušenost, protože v potravinové bance nikdy nebyla.

„Když vidím, že je potřeba pomoct, tak neváhám. A co si budeme povídat, člověku dělá dobře, když může pomoci. Už jsem se několikrát účastnila takovýchto projektů. Potravinové banky jsou naprosto úžasná věc, člověk nikdy neví, do jaké situace se dostane a kdy to bude potřebovat sám, tak je dobře, že existují,“ přemýšlí Alice Bendová, která se v seriálu objevila nedávno jako lékařka Radka. I když se svět pomalu vrací do normálu, obavy z toho, že vše není ještě stoprocentně bezpečné, pociťují i herci. A samozřejmě ani jim při „nakupování“ potravin nechyběly nezbytné rukavice a roušky. „Musím říct, že jsem si dobu karantény, co jsem nepracovala a byla jsem jenom doma, docela užívala. Dokonce jsem se trochu bála toho rozvolnění. Ale to, že se ekonomika zase otáčí, je v pořádku a to, že pracuju, je taky v pořádku. Musím vydělávat peníze a živit rodinu. Jen musíme být opatrní, obezřetní a dbát na to, že když nám něco bude, tak abychom nikoho neohrozili. To by bylo super, kdyby k tomu takhle všichni přistupovali, ale já si myslím, že lidi zapomenou brzo. Uvidíme,“ přemýšlí Alice Bendová.

Jediný pánský doprovod, Roman Tomeš, si vzal z domova posilu v podobě svých synů Kristiána a Jonáše. Pomoc je podle něj vždy potřebná. „Vždycky je to takový trochu sobecký popud od nás, logicky. Když děláte dobrý skutek, tak se vám to vrátí v dobrém pocitu. V potravinové bance jsem nikdy nebyl, i když u nás doma to taky občas vypadá jako v bance potravin, protože tam máme různá sušená mlíčka, jídlo, granule pro psy, jsme početná rodina,“ svěřil se seriálový Tony a v náručí choval mladšího Jonáše. „Moje žena teď naskočila do Vinohradského divadla. Narychlo zkouší, tak je mám pořád na starost, jsou to takoví moji parťáci,“ vysvětlil a sledoval staršího Kristiána, který si hrál opodál.