Vendula Pizingerová: Žena mnoha tváří, která boří všechna známá tabu!

O Vendule Pizingerové (48), prezidentce Nadačního fondu Kapka naděje, by se dalo říci, že je ženou, která boří mýty. První manžel byl o třiatřicet let starší, druhý je o šestnáct let mladší a dítě čeká ve věku, kdy se některé ženy stávají babičkami. Život ji neušetřil ani těch nejbolestivějších ran. Přesto stále všemu čelí hrdě, s úsměvem a pomáhám těm, co pomoc potřebují. 

Vendula Pizingerová podle svých slov ráda boří zaběhnutá společenská schémata. „Poprvé jsem rozbila zvyklost tím, že jsem si vzala o 33 let staršího partnera,“ připomíná své manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou a dodává: „Muž a žena jsou rozdílní proto, že mají spolu kooperovat, a je jedno, kolik jim je let.“ Nadto ještě přidá poznámku o tom, že konvence porušila dokonce i v tom, že muž by měl být vyšší než žena. „Já jsem jednou měla i menšího.“

Nyní je provdaná za muže o 16 let mladšího a ve svých osmačtyřiceti letech s ním počátkem října čeká dítě. „Předpověď je, že by se dítě mělo narodit ve stejný den, kdy má můj manžel narozeniny,“ prozrazuje. Krom toho má ze svého předchozího manželství se zesnulým Karlem Svobodou syna Jakuba. „Kubovi je patnáct let a letos v kovidovém šílenství dělal zkoušky na střední školu, a dostal se na veterinární obor.“ Podle fotek z Vendulina soukromí, které Jan Kraus divákům ukazuje, spolu oba její muži výborně vychází. „Jakubovy hormony pracují, protože je v pubertě, moje hormony také pracují, takže to u nás doma občas pěkně kulminuje,“ směje se budoucí maminka a zakladatelka neziskovky.

Kapka naděje letos oslaví dvacetileté výročí vzniku. „Letos asi nebude úplně jednoduché nasbírat dostatek peněz, protože firmy první, co utáhnou, bude marketing a charita, takže bude na naší šikovnosti, abychom vymysleli zajímavé projekty, díky kterým se nám vrátí finanční prostředky.“ Letos například nakoupili roušky, ventilátory, respirátory a všechny možné ochranné prostředky, které věnovaly do 40 českých nemocnic. Také ve spolupráci s televizí Prima spustili projekt Vlna naděje. „Já jsem své dceři slíbila, že budu pomáhat, a mám pocit, že moje energie nepřichází na zmar, když třeba komunikuju s rodiči těžce nemocných dětí. Jsem ráda, že mohu někomu pomoct a poradit,“ říká o své práci.

Na závěr se řeč opět stočí na její požehnaný stav a také na to, že se mezi lidmi najde bohužel i pár nepřejících závistivců. „Některé lidi to hodně vzrušuje, ale také bych měla dodat, že tak 98 procent lidí – až mě to překvapilo – mi přeje štěstí, jsou nadšení, a já bych jim za to chtěla poděkovat. A těch pár kverulantů? Ty se najdou vždycky!“