Pes hlídající firemní areál pokousal muže, strážníci ho museli uspat střelou

Ilustrační foto.

BRNO – Agresivní pes vyběhl dnes v noci z areálu firmy v Židenicích a pokousal kolemjdoucího na ruce. Poraněný mladík zastavil autohlídku a sdělil jí jeho problém.

„Strážníci se obávali, že by pes poranil ještě někoho dalšího, a tak ho zahnali zpět za bránu, kterou zajistili a jeden ze strážníků ji držel,“ popisuje akci tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Pes na vrata dorážel a snažil se utéct, hlídka městské policie si všimla, že v areálu je hlídač. Zavolali tedy na něj, aby si psa přivolal. Ten byl však tak opilý, že odmítal spolupracovat a místo toho začal hlídku slovně urážet. Strážníci proto přes operační středisko zavolali další hlídku na pomoc, mimo jiné i psovody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po příjezdu se psovodi pokoušeli agresivního ovčáka lapit do odchytové tyče prostrčené skrz bránu. Bránil jim v tom ale třiašedesátiletý opilý hlídač, který do tyče tloukl a udeřil i strážníka. Nezbývalo tedy nic jiného, než muže zpacifikovat pepřovým sprejem a ovčáka uspat narkotizační střelou. Pes byl poté převezen do městského útulku. Poté se pozornost hlídky soustředila na pokousaného muže. Chtěla mu zavolat lékaře, mladík ale stále odmítal, nakonec slíbil, že vyhledá záchrannou službu sám. Na místo byli přivoláni republikoví policisté, kteří vyloučili spáchání trestného činu, strážníci proto případ postoupili správnímu orgánu pro důvodné podezření z několika závažných přestupků.