Kam o víkendu v Brně? Tentokrát můžete do přírody i do kina

Ilustrační foto.

BRNO – Teplé počasí svádí k tomu trávit co nejvíce času v přírodě. Ideální je proto navštívit pěšinu Karla Morávka, zhlédnout pěkný film v letním kině nebo zamířit na pouliční festival.

Na hradě Špilberku vás zvou na dnešní promítání letního kina. Od 21:30 zde bude hrát film Fakjů pane učiteli. Městské divadlo Brno uvede v neděli film Jiřího Havelky Vlastníci a na nádvoří radnice Brno-střed uvidíte českou komedii Jízda. Od 20 hodin také bude hrát kapela Panracek ke slavnostnímu zahájení sezony.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V pátek a v sobotu proběhne pouliční festival Ghettofest, street festival odehrávající se v brněnském Bronxu. Klade si za cíl smazat předsudky a brát obyvatele Romy, Vietnamce či Ukrajince jako sobě rovné. Snaží se také ukázat jejich kulturu a zvyky. Vstupné je dobrovolné.

Kamenka Open zve všechny nadšence jazzu, DJ, hip-hopu a chillu. Nebude chybět ani občerstvení nebo dětský koutek s vodními prvky.

Pěšina Karla Morávka zve všechny příznivce přírody na 7 kilometrovou trasu srdcem lesa. Pokud však nevydržíte bez mobilního telefonu, nezoufejte, můžete si ho vzít s sebou a odhalit tak na sedmi zastaveních tajemství místního lesa. Trasa je pro pěší, proto se nedoporučuje jezdit na kole nebo s kočárkem.