Zbavte se vodního kamene v domácnosti jednou provždy!

Na vodovodních kohoutcích, v toaletní míse, ale i na mnoha dalších místech v domácnosti číhá postrach všech milovníků čistoty a oslnivého lesku – vodní kámen. Ten komplikuje život především těm, kterým z vodovodu teče tvrdá voda – přitom bohužel platí přímá úměra: čím je voda tvrdší, tím více vodního kamene se usazuje. V některých lokalitách tak prakticky nezbývá, než přistoupit k intenzivnímu a pravidelnému čištění. Odborníci doporučují odstraňovat vodní kámen alespoň dvakrát do měsíce. Pokud totiž usazující se vodní kámen není průběžně odstraňován, nejenže může např. poškodit vodovodní kohoutky, ale v krajním případě může být i důvodem, proč některé spotřebiče doslouží mnohem dříve, než určuje běžná životnost. Nesmíte zapomenout, že usazování kamene je neustálý proces. Ve vodním kameni se rády a s chutí usazují škodlivé bakterie, což je problém zejména na toaletě.

Proč zapomenout na babské rady?

Ačkoliv samozřejmě platí, že základem úspěchu je prevence, faktem je, že málokoho bude bavit např. po každém umytí rukou dosucha utírat vodovodní kohoutek a jeho okolí. A tak většině z nás nezbude nic jiného než se poohlédnout po nějakém tom vhodném čističi. Ti, kdo fandí ekologii, tak nezřídka sáhnou po univerzálních čisticích prostředcích našich babiček – octu, soli a jedlé sodě. Zatímco ale např. v případě vyvaření rychlovarné konvice octovou vodou je výsledek zaručen, stejně jako při užití kyseliny solné na toaletní mísu či spáry mezi kachličkami, pokud použije ocet na vodovodní baterie, moc důvodů k jásotu mít nebudete. Ačkoliv i v tomto případě se vodní kámen rozpustí, společně s jeho odstraněním dojde k poškození pochromování a také gumového těsnění. Zejména při opakované aplikaci je tak tato „babská rada“ spíše medvědí službou. A tak nezbývá než obrátit pozornost k nabídce „klasické chemie“ – buď můžete vyzkoušet tu přímo od výrobce baterií, nebo zkusit vybrat odstraňovač vodního kamene, který je vůči těmto specifickým povrchům šetrný, ale zároveň efektivně čistí. Pokud vás ale trápí problémy s tvrdou vodou, budete potřebovat skutečně silný kalibr…

Vyzkoušejte superčistění

Zamyslete se, jak často používáte například vodovodní kohoutek. A určitě ho po každém zavření vody neutřete dosucha. Viditelné stopy v podobě vodního kamene se kupí. Ten se usazuje v nevzhledných mapách, které jdou po delší době špatně očistit. A právě přímo pro „extrémní čištění“ je určen Super odstraňovač vodního kamene Impre (IM 610). V jeho složení najdete silně koncentrované rozpouštěcí látky na bázi silných tenzidů a kyselin (ne však kyselinu solnou, dusičnou ani mravenčí), jež ve výsledku zaručí nejen perfektní rozpuštění usazenin, ale také skvělé čištění. To vše bez rizika poškození povrchu i gumového těsnění. Ovšem kromě toho, že tento přípravek můžete skvěle využít na čištění vodovodních baterií, je vhodný také pro odstranění vodního kamene (ale i mastnoty) usazeného na výrobcích z keramiky, plastu, skla, nerezu či hliníku. Díky silné koncentraci se navíc nemusíte bát, že byste strávili dlouhé hodiny usilovným úklidem – přípravek působí velmi rychle.

S ohledem na to, že Super odstraňovač vodního kamene Impre (IM 610) byl primárně vyvinut pro profesionální čištění a využívá jej tedy nespočet čisticích a úklidových firem, je úspěch v domácích podmínkách zaručen. Navíc si můžete být jisti, že s ohledem na složení přípravku nijak vašemu vybavení domácnosti neuškodíte – ba naopak, např. životnost vodovodních baterií pravidelným odstraňováním vodního kamene prodloužíte. Zapomeňte tedy na urputné drhnutí vodním kamenem a mastnotou znečištěných povrchů a vyzkoušejte odstraňovač vodního kamene, díky němuž vás i úklid bude bavit.