V Brně cvičili psi záchranáři

zdroj: HZS JMK

BRNO, BŘECLAV – Ve dnech 23. až 25. června proběhlo v Brně cvičení hasičských kynologů. Účastníci se mimo jiné zaměřili na postup a správnou taktiku kynologa při zásahu, seznámili se s jednotlivými prvky výcviku a přípravy záchranářského psa.

Za jihomoravské hasiče se výcviku zúčastnil velitel stanice Hustopeče Ivo Jeřela, který nedávno absolvoval se svým psem dvoudenní kynologický atest Ministerstva Generálního ředitelství Hasičské záchranné služby České republiky pro sutinové vyhledávání osob. O jeho úspěchu jsme psali v článku. Součástí tohoto výcviku bylo také seznámení s probíhajícími změnami předpisů zaměřujících se na kynologii. Na závěr došlo k upevnění návyků a dosavadního výcviku atestovaných psů tak, aby i přes náročnost programu a výcviku byli ihned připraveni pro reálné nasazení. Podívejte se na video s rozhovorem o výcviku záchranářského psa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kynologové – upoutávka

👨‍🚒 🐕 Dnes začíná v areálu Zbrojovky Brno výcvik kynologů, který organizuje MV- generální ředitelství HZS ČR jako pravidelnou odbornou přípravu kynologů Hasičského záchranného sboru ČR. Třídenní odborná příprava bude zaměřena na prověření a prohloubení znalostí v oblasti praktického výcviku a zásahu.Výcviku se letos účastní příslušníci HZS kraje Libereckého, Pardubického, Jihočeského, Plzeňského, Jihomoravského, Kraje Vysočina a Záchranného útvaru HZS ČR.Kynologové se svými psy si v praxi několikrát vyzkouší vyhledávání v sutinách v různých formách a absolvují také několik přednášek pro upevnění a rozšíření svých znalostí.O tom, jak taková práce kynologa vypadá, jsme si povídali s pprap. Davidem Hynkem, jehož pes Max odešel loni do kynologického důchodu a David již trénuje psa nového.Celý obsáhlejší rozhovor o této práci vám přineseme v následujících dnech.

Zveřejnil(a) Hasičský záchranný sbor ČR dne Úterý 23. června 2020