Vizovický „umělec“ zkrášlil fasádu sokolovny a vykradl technické služby

Foto: Policie ČR

VIZOVICE – Šestatřicetiletý recidivista z Vizovic si na konto přidal podezření z krádeže a poškození cizí věci. Pomaloval totiž fasádu místní sokolovny nesmyvatelnou barvou a vloupal se do areálu technických služeb. Desetkrát trestanému muži hrozí tentokrát dva roky vězení.

Muže přistihli policisté začátkem června při malování štětcem na stěnu sokolovny ve Vizovicích. „Tvrdil, že maluje již několik dní a nikdo mu nic neřekl. Chtěl prý pouze zkrášlit nevzhlednou zeď. Policisté vyslechli samotného malíře i svědky jeho počínání a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci se způsobenou škodou ve výši bezmála sedm tisíc korun,“ sdělila dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dva dny nato byli policisté vysláni do areálu technických služeb, kde mělo v uplynulých dnech dojít k vloupání. Zmizelo přitom několik nepotřebných předmětů, jako je nefunkční televizor, staré horské kolo nebo masážní křeslo.  Poškozením oplocení vznikla škoda patnáct set korun. „Policisté díky výborné místní znalosti tušili, že oba skutky budou mít stejného pachatele. Nemýlili se. Zkušený recidivista se sice ke svému protiprávnímu jednání přiznal, ale uvedl, že vlastně nic neprovedl, protože odcizené věci byly nepotřebné a nevzhledná stěna potřebovala vylepšit,“ uvedla Kozumplíková.

Muž je nyní podezřelý z krádeže a poškození cizí věci. „Za tyto trestné činy hrozí desetkrát soudně trestanému muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na dva roky,“ dodala Monika Kozumplíková.

Foto: Policie ČR