Z firmy uniklo padesát kilogramů čpavku, evakuováno muselo být 30 lidí

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ráno v areálu firmy v Nivnici. Došlo tam k úniku většího množství čpavku, kvůli kterému museli být lidé z budovy evakuováni.

K události hasiči vyjížděli dnes v šest hodin ráno. „Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že v prostoru strojovny chlazení uniklo padesát kilogramů čpavku. Díky tomu se zapnul bezpečnostní systém a spustilo se odvětrávání budovy,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasiči pomáhali s evakuací tří desítek lidí, kteří se v budově nacházeli. „Nikdo neutrpěl zranění a nebylo nutné si vyžádat na místo zdravotnickou záchrannou službu,“ potvrdila Javoříková.

Hasiči skrápěli místo vodou a k odvětrání použili přetlakovou ventilaci. „Vodou naředěný čpavek následně skončil v havarijní jímce, ze které hasiči látku odčerpali do připravených nádob a ty umístili do tmavého a chladného prostoru. Likvidaci čpavkové vody si dále již zajistí provozovatel firmy. Nakonec hasiči provedli měření detektorem na výskyt čpavku s naměřenou hodnotou 0 ppm. Místo zásahu předali zástupci firmy a vrátili se zpět na své stanice,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje