Zloději na své výpravy jezdili vypůjčeným autem, policisté je nakonec stejně dopadli

Loupež. Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Místní policisté předali obvinění třem lidem, kteří měli páchat trestnou činnost na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Tři pachatelé, dva muži a jedna žena, ve věku od třiceti do padesáti let, jezdili za lupem ve vypůjčeném autě. Objekty, ve kterých kradli, si vybírali náhodně, jednalo se ve většině případů o prodejny potravin. Celkem se vydali na výpravu za lupem nejméně osmkrát.

„Objektem jejich zájmu byly především tabákové výrobky a lihoviny, z jedné prodejny potravin si měli například odnést cigarety za skoro 60.000,-kč. Mezi dalšími odcizenými věcmi byl například mobilní telefon, prázdná pokladní kasa, nebo 5.000,-Kč na hotovosti,“ upřesňuje jednu z loupežných výprav Karolína Bělunková z tiskového oddělení krajské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Perličkou je, že za lupem vyráželi autem, které měli půjčené od jednoho ze svých známých. Je zcela jisté, že pachatelé autem z místa činu spěchali, protože majitel automobilu obdržel nejméně dvě pokuty za překročení rychlosti.

Policisté všechny tři pachatele nakonec dopadli a jeden z mužů je v současnosti již ve výkonu trestu za jinou majetkovou trestnou činnost.