Brněnský Bronx se dočká úprav

Zdroj: město Brno

BRNO – Kateřina Šedá vytvořila knihu Brnox. Průvodce brněnským Bronxem. Z jejích nápadů nyní vzniknou nové prvky v této lokalitě. V minulém roce radní vyčlenili peníze, letos spustili první etapu, kterou autorka zrealizuje.

„V letošním roce je v plánu malování vytipovaných stěn, které graficky sjednotí veřejný prostor a budou odkazovat na genius loci lokality. Návštěvníky bude navigovat nový orientační systém, který budou tvořit betonové krychle s barevnými nápisy. V prostoru také přibude nový mobiliář. Tyto práce vyjdou na 484 tisíc korun,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V druhé polovině roku bude zrealizována další malba, dokončí se orientační systém a webové stránky projektu spolu s mobilní aplikací. Na každém zastavení vás čekají příběhy a zajímavosti, které se vážou ke konkrétním místům. Celková částka na realizaci projektu přesáhne 1 milion korun.