Havířov rozšíří kamerový systém, za novinky utratí přes 2 miliony korun

Kamerový systém je využíván také místní městskou policií. Ilustrační foto: T. Branda.

HAVÍŘOV – Město rozšíří kamerový systém, strážníci místní městské policie také dostanou například termovizi, a to v rámci projektu bezpečnosti a podpory obcí v souvislosti s migrací.

V současnosti má městský systém k dispozici 33 kamerový stacionárních bodů a jednu mobilní kameru. Kamery v mobilních služebnách se mají rozšířit o čtyři nové kusy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zvyšováním technické vybavenosti a pořízením nových moderních technologií pro výkon práce našich strážníků, dochází ke zkvalitňování operativních zásahů, zvláště v součinnosti s Policií ČR a ostatních složek integrovaného záchranného systému,“ dodává ředitel policie Bohuslav Muras.

Nové kamery mají být nainstalovány v lokalitách Havířov-Město na ulici Jaselská a Na Nábřeží, v lokalitě Podlesí na Ulici Okrajová a v Šumbarku na ulici Marie Pujmanové. Celkem rozšíření kamer a termovize vyjde na dva miliony a stopadesát tisíc korun.