Policie na Přerovsku odhalila šest dealerů drog

PŘEROVSKO – Kriminalisté na Přerovsku v průběhu června zadrželi a obvinili skupinu šesti obchodníků s drogami, kteří byli více či méně vzájemně provázáni. Žádný z nich dosud nebyl v souvislosti s drogami trestán. O výši jejich trestů rozhodne soud.

„Na podnikavé prodejce, kteří se na Přerovsku věnovali nezákonnému obchodu, si po dlouhodobějším rozpracování níže uvedených případů v průběhu června posvítili policisté z kriminální služby,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. 18letý mladík z malé obce na Přerovsku distribuoval marihuanu a pervitin, z této činnosti však nijak významně neprofitoval, protože svým známým dával drogy především zdarma. Naopak ve značném rozsahu drogy vyráběl a prodával 34letý muž z Přerova. Touto činností se zabýval nejméně od počátku roku 2019 až po zadržení v polovině června. V rodinném domě v Přerově, kde bydlel, vyráběl pervitin a za uvedenou dobu podle policie vyrobil nejméně půl kilogramu pervitinu. Část užil sám a zbytek prodával. Při domovní prohlídce policistům dobrovolně vydal 345 gramů červeného fosforu, za pomocí kterého by se dalo vyrobit něco málo přes kilogram pervitinu. Kromě pervitinu vydělával i na prodeji marihuany. Nyní mu hrozí až 10 let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Významným odběratelem tohoto muže byl 27letý Přerovan, který kromě prodeje drog také kradl v přerovských marketech. Za krádeže už v minulosti seděl ve vězení. S drogami obchodoval od roku 2019 do začátku letošního června. Mezi jeho odběratele patřilo podle policie minimálně 10 osob, kterým je prodával za různé ceny, především podle množství odběru. Soudce může tomuto muži uložit až 5 let za mřížemi. V téže době byl obviněn i 21letý mladík, který ve stejném období distribuoval marihuanu a pervitin nejen na Přerovsku, ale svůj byznys rozšiřoval i za hranice okresu. Navázáni na něho byli i uživatelé z Bystřice pod Hostýnem a z Kroměříže.

Další mladý uživatel a „obchodník“ skončil před policejním komisařem o pár dní později. Z šetření vyšlo najevo, že 24letý muž se své činnosti věnoval minimálně 4 roky, kdy prodával a případně poskytoval zdarma marihuanu dalším osobám a od roku 2019 k tomu přidal ještě kšefty s drogami tvrdšího rázu, s pervitinem. Drogy rozšiřoval především v Přerově a v blízkých obcích. Posledním z této skupinky je 22letý mladík, který stejně jako jeho předchůdci, dodával požadované zboží svým odběratelům, mezi které patřil i neplnoletý mladík. Od začátku loňského roku zajišťoval pravidelný přísun marihuany a pervitinu svým známým především na Přerovsku. Všichni muži jsou stíháni na svobodě. O jejich dalším osudu a potrestání rozhodne soud.