Policisté zadrželi dvojici převaděčů. Bratři pašovali běžence do Rakouska

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Policisté z cizinecké policie ve spolupráci se zlínskými kriminalisty zadrželi v uplynulém týdnu ve Zlíně dva mezinárodně hledané cizince. Na bratry byl vydán evropský zatykač, nelegálně totiž převáděli běžence do Rakouska.

Na bratry ve věku 40 a 47 let vydali rakouští policisté začátkem června evropský zatykač, protože jako členové organizované skupiny pašovali cizince do Rakouska. „Několika běžencům tak za úplatu umožnili nelegálně vstoupit na území Rakouska nebo tranzitovat přes státy Evropské unie ze Srbska do Rakouska, Maďarska a Slovenska,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle policie oba cizinci v České republice pracují. „Jeden z nich za prací denně dojíždí ze Slovenska a druhý má u nás přechodný pobyt. Mladšího zadrželi policisté při stavebních pracích ve Zlíně, staršího při silniční kontrole. Oba mají v rejstříku trestů v České republice několik záznamů,“ uvedla Javorková.

Oběma mužům hrozí za převaděčství v Rakousku až desetiletý trest. „Ke konci minulého týdne rozhodl Krajský soud v Brně o vzetí cizinců do předběžné vazby a v následujících dnech bude rozhodnuto o jejich vydání policistům do Rakouska,“ uzavřela Lenka Javorková.