V Brně vykolejila při nehodě tramvaj

zdroj: HZS JMK

BRNO – V úterý po 9. hodině ráno došlo v ulici Milady Horákové v Brně k nehodě tramvaje číslo 5 a dodávky, při které tramvaj vykolejila.  Ulice Milady Horákové byla kvůli nehodě více než hodinu neprůjezdná. Zasahující hasiči nikoho nemuseli vyprošťovat. Dva zranění jsou v péči záchranářů.

Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky bylo předběžnou příčinou nehody zřejmě nedání přednosti řidiče dodávky, který vjel na tramvajový pás. Tramvaj při nehodě vykolejila, zůstala stát napříč kolejištěm a zasahovala i do jízdního pruhu. Po dobu odstraňování následků nehody byla ulice Milady Horákové ve směru z centra od křižovatky s ulicí Příkop více než hodinu neprůjezdná. „Na místě byl pro účastníky nehody přítomen i policejní psycholog,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při nehodě se zranili dva lidé, řidič dodávky a jeden cestující. „K ranní kolizi tramvaje a dodávky na ulici Milady Horákové vyslalo naše operační středisko lékaře a záchranářskou posádku. Zdravotníci ošetřili dva pacienty. Muž staršího věku, který byl v tramvaji, si po pádu způsobil lehčí poranění. Po ošetření jsme tohoto pacienta poučili a ponechali na místě. Druhým pacientem byl mladý muž, řidič dodávky. Poskytli jsme mu přednemocniční péči a poté jsme jej převezli s lehkým poraněním do Úrazové nemocnice v Brně,“ popsala průběh zásahu mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

 

zdroj: Policie JMK
zdroj: Policie JMK