Fanoušci barumku podpořili, závod se ale letos nepojede

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín se odkládá na příští rok. Ačkoliv se podařilo vybrat potřebné finance, závod se kvůli nejisté situaci kolem koronaviru neuskuteční. Dnes o tom informoval ředitel Miloslav Regner.

Srpnový termín letošní barumky byl v ohrožení už dříve, důvodem ale byly finance, které kvůli koronavirové epidemii chyběly. Ty se nakonec vybrat podařilo, poslední hřebíček do rakve však opět zasadil covid. „Je to jen týden zpátky, kdy jsme si mysleli, že problémy s možnou nákazou jsou už minulostí, a zbývá zajistit „jen“ finance. Bohužel, hrozba je zpátky a my dospěli k názoru, že i když jste se za nás vy, fanoušci postavili, je s ohledem na zdraví všech a na nadále velmi nejistou epidemiologickou situaci nutným a správným řešením odložení jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín na rok 2021,“ oznámil dnes ředitel Miloslav Regner.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Organizátoři s rozhodnutím čekali až do konce června

Koronavirová epidemie se negativně promítla do ekonomiky závodů a partnerů. Nejistota panovala také kolem vydaných opatření, která budou v době akce platit. To vše přispělo k nejistotě, zda jubilejní ročník vůbec uspořádat.

Pořadatelé s rozhodnutím vyčkávali až do nejzazšího termínu na konec června. Tehdy by totiž bylo možné přípravy zastavit ještě s relativně malými ztrátami. „S dalšími jednáními se aktuální schodek postupně podařilo stáhnout na 3,5 milionu korun, což ovšem stále byla velmi zásadní částka, která nám chyběla týden před definitivním rozhodnutím, zda rally zrušit či nikoliv,“ vysvětlil Regner.

Fanouškům se podařilo nemožné, spolu se sponzory potřebnou částku vybrali

Organizátoři se nakonec s prosbou o finanční pomoc obrátili k fanouškům. „Na transparentním účtu se k datu 1. července v 8.30 nakonec sešlo od mnoha přispěvatelů celkem 315 305,19 korun. Díky výjimečné pomoci od nových, jakož i stávajících partnerů se pak dohromady s příspěvky od fanoušků nakonec podařilo neuvěřitelné, poskládat během jediného týdne celou potřebnou částku 3,5 milionů korun,“ sdělil Miloslav Regner.

Bohužel i přes skvělý výsledek do hry opět vstoupil koronavirus, neboť se situace kolem něj v posledních dnech opět rapidně zhoršila. „V minulých dnech jsme byli opakovaně ve spojení s Krajskou hygienou stanicí ve Zlíně, kde nám bylo doporučeno v rámci stávající situace a s ohledem na možný vývoj v následujících týdnech důkladně zvážit, zda Barum Czech Rally Zlín v letošním roce pořádat,“ přiblížil ředitel Regner.

Zaslané příspěvky pořadatelé hodlají vrátit. „Za projevenou podporu v uplynulém týdnu každopádně všem fanouškům, kteří se do sbírky zapojili, děkujeme a zároveň sdělujeme, že vzhledem k odvolání letošního ročníku budou všechny prostředky vráceny zpět na jejich účty během nejbližších dnů,“ uzavřel Regner.