Kam v létě vyrazit v Libereckém kraji? Například na pivo, dobroty, pověsti i výhledy

LIBERECKÝ KRAJ – Prázdniny vypukly a turistické oblasti v kraji si pro své návštěvníky na léto připravily mnoho zajímavého. Za pozoruhodnými zážitky a jedinečnými akcemi lze vyrazit do Lužických hor, Krkonoš, Českého ráje, Jizerských hor i Máchova kraje. Turisty zde lákají na dobré lokální pivo, gastronomické speciality, ale i místní pověsti či daleké výhledy.

„Každý z našich turistických regionů má svá specifika a atmosféru. Podle toho, jaký typ dovolené nebo výletu lidé plánují, si u nás mohou vybrat vhodné místo. Rádi je přivítáme a nabídneme to nejlepší a nejzajímavější, co je u nás k vidění a co je možné zažít,“ říká radní pro cestovní ruch Květa Vinklátová.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Do Českého ráje se bude jezdit za pohádkami. Zdejší projekt Za pověstmi Českého ráje představuje místní zajímavosti a spojuje cestování se zážitky. Jeho princip tkví ve sbírání razítek se skřítkem do speciální Cestoknížky, přičemž za každou pětici razítek čeká na informačních centrech odměna a pilní cestovatelé dokonce obdrží certifikát Všudybyla. Nově je také možné si pověsti poslechnout v podobě audioknihy, což může být vhodným tipem na deštivé dny.

Máchův kraj přichází toto léto s novinkou v podobě Gastromapy Karla Hynka Máchy, která představuje zajímavá města regionu a doporučuje dobré restaurace či místa, kde nabízejí nevšední občerstvení.

Lužické hory jsou mekkou pivovarníků a milovníků piva. Právě tudy vede stezka, která propojuje minipivovary, pivovary a podniky, které nabízejí zlatý mok z místní produkce. Pivní stezka Lužických hor se dá projít za pár dní nebo projet na kole za víkend. Do projektu se zapojily například pivovary Cvikov, Born, Falkenštejn či Kocour.

Nejvyšší české pohoří zase přichází s projektem Neznámé Krkonoše. Ten turistům přinese netradiční výlety po horských vrcholcích a známých i méně známých přírodních zajímavostech. Nachystané jsou autorské tipy na výlety pro rodiny s dětmi i dlouhé výlety pro aktivní horaly.

Jizerské hory vstupují do sezony doslova s nadhledem: lze tu vystoupat na 16 rozhleden a bezpočet skalních vyhlídek. „Léto v Jizerkách si tedy návštěvníci užijí z ptačí perspektivy,“ uzavřela Vinklátová.

Lužické hory – Pivní stezka Lužických hor
Krkonoše – Neznámé Krkonoše 
Český ráj – Za pověstmi Českého ráje 
Máchův kraj – Gastromapa Karla Hynka Máchy 
Jizerské hory – Jizerky s výhledem a tajemná místa Jizerských hor 

Ilustrační foto