Každý šestý řidič spáchal přestupek. To je výsledek dopravně bezpečnostní akce v Libereckém kraji

LIBERECKÝ KRAJ – Během dopravně bezpečnostní akce o prvním prázdninovém víkendu policisté v kraji zkontrolovali přes 900 řidičů i jejich vozů. Každý šestý spáchal nějaký přestupek.

Začínají prázdniny a provoz na silnicích houstne, což přináší dopravní komplikace a rizikové situace. Při celorepublikové dopravně bezpečnostní akci o uplynulém víkendu policisté z tohoto důvodu dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu v Libereckém kraji ve zvýšené míře. „Náš cíl je tedy jasný, usilujeme o to, aby se řidiči navzájem na silnicích zbytečně neohrožovali a dodržovali stanovená pravidla,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

U celkem 906 kontrolovaných řidičů policisté zjistili 152 přestupků proti zákonu o silničním provozu, za které zaplatili na pokutách celkem 57 700 korun. Šest řidičů se z nich bude zodpovídat ve správním řízení, kde jim hrozí mnohem přísnější postihy. 34 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, pod vlivem alkoholu řídili dva lidé a jeden usedl za volat po konzumaci drogy. Bezpečnostní pás nepoužilo 28 řidičů a bez řidičského oprávnění vyjel na silnici jeden hříšník. Nedostatky v technickém stavu vozidla byly zjištěny u 36 motorových vozidel. Nějakého dopravního přestupku se dopustilo i osm motorkářů.

„Nedá se tedy říci, že si svůj díl odpovědnosti za bezpečnost na silnicích uvědomují úplně všichni šoféři. V dopravně bezpečnostních akcích budeme i nadále pokračovat a snažit se o to, aby fatálních následků z dopravních nehod bylo co nejméně,“ dodala mluvčí Baláková

Foto: Policie ČR