Komisař Rex se vrací! Tentokrát je to ale Kanaďan!

Charlie je šikovný detektiv z oddělení vražd. Rex je neohrožený pes s vytříbenými smysly. Ti dva jsou parťáci. Když dají dohromady to, co umí, nic ani nikdo jim neunikne.  Starý seriál v novém kabátě můžete sledovat přes prázdniny na Primě. 

Detektiv Charlie Hudson (John Reardon) je bystrý a neohrožený vyšetřovatel z oddělení vražd v městě St. Johns. To samé se dá říct o jeho novém parťákovi, který je ale trošku „jiný“. Rex (Diesel von Burgimwald) je bývalý člen speciální psí jednotky. Díky ostrým smyslům tohoto německého ovčáka Charlie nikdy neztratí stopu pronásledovaných podezřelých.

Společně vyšetřují zamotané zločiny od únosu, za kterým se ukrývá mnohem složitější spiknutí, až po loupež a vraždu kvůli umění, k nimž došlo ve výše postavené společnosti. uvedl, že „Možnost získat psího parťáka byla rozhodujícím důvodem, proč jsem měl o roli zájem. Psy totiž  miluji, a když jsem vyrůstal, můj strýc měl několik německých ovčáků,“ říká herec John Reardons s tím, že si říkal, že bude hodně zajímavé být s jedním každý den na place. Reardona na spolupráci se zvířetem před kamerou prý baví hlavně to, že se nikdy neví jistě, co udělá. Na spřátelení se se čtyřnohým kolegou Dieselem dostal John Reardon jen čtyři dny. „Strávili jsme je mimo jiné tím, že jsem vozil Diesela autem a zpíval mu stejné písničky jako svému malému synovi,“ směje se hlavní dvounohý hrdina s tím, že mu zpívání ale moc dobře nejde!

Díky Charlieho schopné detektivní práci a Rexovým nepřekonatelným psím smyslům je tato dvojice v boji se zločinem naprosto nezastavitelná… A kanadský krimiseriál Hudson a Rex, který vznikl na motivy legendárního Komisaře Rexe, je nejen napínavý, ale i zábavný.

Zajímavosti o seriálu Hudson a Rex

  • Pes jménem Diesel vom Burgimwald, který vystupuje v roli hlavního psího hrdiny Rexe, je 15. potomkem německého ovčáka, jenž byl hlavní hvězdou původního německého seriálu Komisař Rex.
  • Rex je Dieselovou první rolí.
  • John Reardon prozrazuje, že má rád pořady o dvou dobrých kamarádech na straně zákona a že vyrůstal na filmech jako Turner a Hooch, ve kterém Tom Hanks hraje detektiva se psím parťákem.
  • Kanadský krimiseriál Hudson a Rex měl premiéru v březnu 2019. Zatím vznikly dvě série, které mají celkem 32 epizod.
  • První série má 13 epizod, druhá čítá 19 epizod.
  • Seriál vznikl na motivy legendárního Komisaře Rexe.
  • John Reardon prozrazuje, že během natáčení často mívá v kapse schovaný pytlík se sušeným hovězím, aby se od něj Diesel nehnul ani na krok.
  • První syn Johna Reardona se shodou okolností jmenuje stejně jako jeho hrdina v seriálu – Hudson.
  • Natáčení probíhalo od září 2018 v kanadské metropoli St. Johns, kde se seriál odehrává – nejčastěji v areálu univerzitního kampusu Memorial University of Newfoundland.