Mladík si chtěl vybít zlost, tak polámal mladé stromky na sídlišti

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽ – Policisté dopadli dvaadvacetiletého vandala, který koncem května na kroměřížském sídlišti Oskol polámal mladé stromky. Mladík se ke všemu přiznal, na stromcích si údajně vylil zlost.

Stromky rostly v ulici U Rejdiště, vysazeny byly podél chodníku. „Konkrétně se jednalo o tři stromy druhu jírovec maďal a jednu vrbu jívu. Jírovce nechalo město vysadit v roce 2016 a vrbu loni. Mladík dva jírovce zcela zlomil, u jednoho poškodil kůru a vrbě odlomil korunu,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Škoda byla vyčíslena na čtrnáct tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případem se zabývali kroměřížští policisté. „Nedávno se jim podařilo pachatele zjistit a usvědčit. Včera si vyslechl podezření z trestného činu poškození cizí věci,“ sdělila Kyšnerová.

Mladík se ke všemu přiznal, svého jednání litoval a škodu slíbil uhradit. „Ke spáchání skutku ho údajně přimělo to, že měl splín, byl naštvaný a tak si zlost vybil tímto způsobem. Svou roli při tom možná sehrál i alkohol,“ dodala Kyšnerová.

Foto: Policie ČR