Mobilní kluziště se v zimě vrátí do Kroměříže. Město chce pořídit vlastní

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Zapůjčené mobilní kluziště na Hanáckém náměstí se během zimních měsíců setkalo s velkým ohlasem. Město se proto letos rozhodlo pořídit vlastní. Oproti minulé zimě se návštěvníci mohou těšit i na lepší zázemí.

Nové kluziště by mělo mít rozměry 13×28 metrů. Radnice počítá s tím, že u něj bude půjčovna bruslí, uzamykatelné skříňky na obuv a další věci a také bufet s občerstvením. „Chceme oproti minulé zimě vylepšit zázemí pro obsluhu kluziště, zajistit stroj na úpravu ledu a přidat zázemí pro broušení bruslí. Pokud to počasí umožní, rádi bychom provoz kluziště zahájili před vánočními svátky,“ sdělil místostarosta Karel Holík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zastupitelé na posledním zasedání schválili rozpočtové opatření, které na koupi kluziště počítá s částkou 3,63 milionu korun. „Předpokládáme, že kluziště bude dodáno na podzim tak, aby už v letošní v zimě mohlo sloužit obyvatelům Kroměříže,“ dodal Holík.

V minulém roce si město pronajalo kluziště od ostravské firmy. Vyrostlo na Hanáckém náměstí a novinka se setkala s velkým ohlasem veřejnosti, navštívilo ho odhadem 15 tisíc lidí. Zakoupením mobilního kluziště chce radnice také vyřešit problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který je vytížen hokejem mládeže i dospělých.

Kluziště na Hanáckém náměstí navštívilo přibližně 15 tisíc lidí. Foto: město Kroměříž