Nouzové tlačítko zachránilo ženě z Prahy 10 život

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Včera večer jeli strážníci prověřit použití nouzového tlačítka na Prahu 10. Nalezli ženu v bezvědomí a s rozbitou hlavou. Poskytli jí nezbytnou první pomoc a předali záchranářům.

Operační středisko městské policie přijalo včera večer signál použití nouzového tlačítka v Praze 10. Zpětné volání však bylo bez reakce,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Na místo proto byla vyslána hlídka strážníků, kteří se však do bytu nemohli dostat a nikdo neodpovídal na bouchání ani na zvonek. Jen se ozýval štěkot psa.

Naštěstí měla klíče sousedka. Od té se strážníci dozvěděli, že majitelka bytu trpí epilepsií,“ dodala mluvčí. V bytě pak hlídka nalezla ležící ženu v bezvědomí. Měla zakrvácenou hlavu. Strážníci okamžitě kontaktovali záchranáře a během čekání na příjezd sanitky ženu probrali. Navázali s ní kontakt a podle pokynů operátorky záchranné služby hlídali životní funkce a udržovali ji v bdělém stavu. „Záchranáři pak ženu převezli do nemocnice,“ uzavřela mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.